Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

PDF Drukuj Email

Opublikowano Krajowy Ranking „Wyróżniające się banki spółdzielcze” 2015 miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”. Zwycięzcą tegorocznej edycji w kategorii Największe banki został Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie. W kategorii efektywnościowej największych banków wygrał Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali, która zwieńczyła pierwszy dzień VII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej.

Fot. Marzena Stokłosa

Przy sporządzaniu rankingu posłużono się badaniami ankietowymi 563 banków działających w zrzeszeniach Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. (359) i SGB-Banku S.A. (204) oraz jednego banku poza tymi strukturami (Krakowski Bank Spółdzielczy). Jak w poprzednich edycjach, tak i w tegorocznej, pod uwagę brane były podstawowe dane bilansowe. Po ich analizie wyłoniono grupę 100 najlepszych banków spółdzielczych w dwóch kategoriach głównych – największe oraz najefektywniejsze banki.

Fot. Marzena Stokłosa

Fot. Marzena Stokłosa

Laureatami Krajowego Rankingu w kategorii Największe banki zostały:

 • Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie
 • Bank Spółdzielczy w Brodnicy
 • Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
 • Fot. Marzena Stokłosa

  W kategorii Najefektywniejsze banki w czterech podgrupach laureatami zostały odpowiednio:

  • I.w grupie powyżej 500 mln zł sumy bilansowej – Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej (miejsce 1), Bank Spółdzielczy Duszniki z siedzibą w Szamotułach (2), Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia” w Katowicach (3);
  • II.w grupie od 200 do 500 mln zł – Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu (miejsce 1), Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Piszu (2), Bank Spółdzielczy w Jarosławiu (3);
  • III.w grupie od 100 do 200 mln zł – Bank Spółdzielczy w Warce (miejsce 1), Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy (2), Bank Spółdzielczy w Dobrzycy (3);
  • IV.w grupie poniżej 100 mln zł – Bank Spółdzielczy w Chynowie (miejsce 1), Bank Spółdzielczy w Biszczy (2), Bank Spółdzielczy w Grębowie (3).

  Krajowy Ranking w całości opublikowany został w majowym wydaniu miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” (2015/05).

  Fot. Marzena Stokłosa

  Gala Rankingu odbyła się 19 maja 2015 na zakończenie pierwszego dnia VII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Na tym jednym z najważniejszych dorocznych spotkań przedstawicieli banków spółdzielczych dyskutowano o możliwościach i zagrożenia, jakie instytucjom finansowym niosą nowoczesne technologie teleinformatyczne. Omawiano zagadnienia strategiczne dla sektora banków spółdzielczych oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, wspierające rozwój działalności.

  Więcej informacji na www.aleBank.pl/FTBS

 

KDZ
Projekt i wykonanie Mavtech Group