Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

PDF Drukuj Email

W czwartek 21 stycznia w Klubie Polska 2025+ odbędzie się dyskusja pt. „Gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy, co przed nami? – przekrojowe spojrzenie na polski sektor bankowy.” W debacie wezmą udział Krzysztof Kalicki, Prezes Deutsche Bank Polska, Wojciech Kwaśniak, Wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Sławomir S. Sikora, Prezes Banku Handlowego w Warszawie, Józef Wancer, Przewodniczący Rady Nadzorczej BGŻ BNP Paribas oraz Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

Rok 2016 będzie dla samorządu bankowego w Polsce rokiem szczególnym. 25 lat temu, końcu stycznia 1991 r. odbyło się pierwsze, założycielskie Walne Zgromadzenie Związku Banków Polskich. W nowej rzeczywistości burzliwych przemian politycznych i gospodarczych, w wolnej Polsce odrodziła się instytucja służąca rozwijającej się gospodarce, wspierająca rodzimy sektor bankowy i budowę jego infrastruktury.

Miniony czas był okresem pełnym ogromnych wyzwań i systematycznej, ciężkiej pracy, dzięki której dzisiaj polski sektor bankowy uznawany jest przez wiele osób i instytucji za stabilny i dobrze zorganizowany. Według raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego, pod wieloma względami stawiany jest za wzór, z którego z powodzeniem mogłyby brać przykład inne kraje. Podkreśla się jego bezpieczeństwo, nowoczesność i technologiczne zaawansowanie, a jednocześnie wskazuje na właściwie zachowane proporcje oraz sprawny i skuteczny nadzór. ZBP stał się natomiast największą samorządową organizacją zrzeszającą banki w Polsce i jedną z najprężniej działających organizacji samorządu bankowego w Europie.

W 25. rocznicę inauguracji działalności samorządu bankowego chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyjątkowej w Klubie Polska 2025+ dyskusji. Dyskusji o tym, gdzie jako sektor bankowy byliśmy, gdzie jesteśmy obecnie i co jeszcze przed nami w możliwej do zdefiniowania przyszłości. Najbliższe spotkanie będzie więc szczególnego rodzaju podróżą w przeszłość i spojrzeniem na nadchodzące wyzwania. Z udziałem wybitnych przedstawicieli środowiska bankowego postaramy się także podsumować ćwierć wieku rozwoju sektora i jednocześnie, w sposób symboliczny uhonorować tych wszystkich, bez których zaangażowania i determinacji nie moglibyśmy mówić dziś o sukcesie polskiej bankowości.

Spotkanie 21 stycznia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 17:00. Zapraszamy do oglądania transmisji na stronie www.zbp.pl, www.alebank.pl oraz telewizji internetowej Bankier.tv

 

KDZ
Projekt i wykonanie Mavtech Group