Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

PDF Drukuj Email

24 stycznia 2016 roku mija 25 lat od powołania Związku Banków Polskich. Z tej okazji w tym roku najważniejsze kongresy i konferencje ZBP będą się odbywały z nawiązaniem do obchodów 25-lecia powołania samorządu bankowego. Podczas uroczystości wręczane będą również Medale Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich osobom zasłużonym w rozwój polskiej bankowości.

Medal Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich został ustanowiony jako zaszczytne, honorowe wyróżnienie za wyjątkowe osiągnięcia dla rozwoju i bezpiecznego funkcjonowania polskiej bankowości.

W centralnej części jego awersu znajduje się wizerunek portretowy Mikołaja Kopernika – autora traktatu „Monete cudende ratio” – „Rozprawa o urządzeniu monety” z 1526 roku. Fragment tego dokumentu został także odwzorowany na rewersie Medalu. Medal posiada trzy stopnie: Złoty, Srebrny i Brązowy i jest przyznawany z okazji 25-lecia samorządu bankowego w Polsce.

25-lecie powołania samorządu bankowego zostało zainaugurowane debatą w ramach Klubu Polska 2025+ na temat „Gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy, co przed nami?”.

Po zakończeniu debaty zostały przyznane pierwsze Medale Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich. W śród wyróżnionych Srebrnym Medalem Mikołaja Kopernika znalazł się Andrzej Wolski - Koordynator i organizator prac Grupy Inicjatywnej pracującej nad koncepcją samorządu bankowego, Sekretarz, a następnie Zastępca i Dyrektor Generalny Związku Banków Polskich, obecnie Wiceprezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji.Fot. Marzena Stokłosa/ZBP

 

Prenumerata 2019
Projekt i wykonanie Mavtech Group