Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

PDF Drukuj Email

W czerwcu 2018 r. Robert Lidke objął stanowisko redaktora naczelnego portalu aleBank.pl. Dotychczasowy szef redakcji, Piotr Zajdel pozostaje w zespole na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego.

Całe moje życie zawodowe związane było z edukacją ekonomiczną, i tym razem też tak będzie. Dotychczasowe moje doświadczenia pokazują, że można mówić i pisać o gospodarce, o finansach nie nudząc. Wierzę więc, że taki model aleBank.pl będzie sukcesem – mówi Lidke.

Robert Lidke, dołączył do zespołu aleBank.pl jeszcze w październiku 2017 r. W poprzednich latach był dziennikarzem ekonomicznym Polskiego Radia, współtworzył pierwszy magazyn biznesowy w polskich mediach elektronicznych – „Radio Biznes” w Radiowej Jedynce. Inicjator stworzenia i szef portalu ekonomicznego Polskiego Radia gospodarka.polskieradio.pl. Były redaktor naczelny Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia, a także Gazety Prawnej. Laureat wielu nagród w konkursach dla dziennikarzy ekonomicznych: w 2003 r. otrzymał główną nagrodę im. Władysława Grabskiego w kategorii „radio” w konkursie organizowanym przez NBP, a w 2011 r. w konkursie Polskiej Izby Ubezpieczeń zdobył tytuł Dziennikarza Ubezpieczeniowego Roku. Portal aleBank.pl to serwis o tematyce bankowej i ekonomicznej, skierowany do wszystkich osób, które zawodowo lub prywatnie interesują się finansami. Strona w szczególności skierowana jest do pracowników sektora finansowego, samorządowców, przedsiębiorców oraz wszystkich indywidualnych odbiorców produktów finansowych. Współpracuje z najważniejszymi instytucjami polskiego rynku finansowego, uczelniami ekonomicznymi oraz samorządami. Jednocześnie aleBank.pl jest oficjalną stroną internetową „Miesięcznika Finansowego BANK” oraz miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, gdzie znajdują się bieżąca i archiwalne wydania tych pism. Wydawcą portalu i ww. pism jest Wydawnictwo Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

 

Prenumerata 2019
Projekt i wykonanie Mavtech Group