Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

PDF Drukuj Email

W najnowszym, marcowym numerze szczególnie polecamy Raport Specjalny „Horyzonty Bankowości” przygotowany na „Forum Bankowe 2019” Związku Banków Polskich:

Sharing economy – alternatywa czy szansa dla banków?

Zjawisko, które ma coraz większe znaczenie dla globalnej gospodarki, a jednak jest związane z ryzykiem utraty zysków dla banków. W opinii profesora Piotra Masiukiewicza z SGH banki mogą dostosować się do tego nowego trendu przez współpracę z firmami, które są liderami w tej dziedzinie gospodarki.

Nadgryziony róg obfitości?

Tekst autorstwa Igora Lagendy, który mówi o ryzyku obniżenia polskiego PKB z powodu pogorszenia się światowej koniunktury. Publikujemy też szacunki MFW dla Polski oraz UE.

Wiarygodność i jawność informacji

Z okazji 15-lecia AMRON-u, czyli cyfrowej bazy informacji o nieruchomościach Bożenna Chlabicz przeprowadziła wywiad z dr. Jackiem Furgą. Prezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji przedstawił etapy rozwoju Systemu AMRON w odniesieniu do najważniejszych trendów rozwoju polskiego rynku nieruchomości.

Klęska Czarneckiego. Giełdowe w defensywie

W artykule piszemy o zawirowaniach z notowaniami na GPW bankowych spółek akcyjnych, z położeniem akcentu na obecne problemy Getin Noble Banku.

Frankowy języczek u wagi

W materiale Joanny Patyńskiej wracamy do problemu przewalutowania hipotecznych kredytów walutowych. Autorka precyzyjnie opisuje, jak ogromne koszty tej operacji uderzą w podstawy kondycji całego polskiego systemu finansowego.

Niejasności i pułapki w określaniu danych osobowych

Choć tematyka RODO jest znana szerokiej opinii publicznej, postanowiliśmy wyjaśnić wiele mitów związanych z danymi poufnymi. Pisze o tym Konrad Świderek inspektor danych osobowych w Związku Banków Polskich.

Pierwsze e-dowody osobiste trafiły pod strzechy

O wchodzących w życie e-dowodach osobistych, błędach popełnianych przez klientów banków podczas korzystania z aplikacji mobilnych, co może być zagrożeniem dla ich oszczędności gromadzonych na bankowym koncie.

Technologia oderwana od bitcoina

Artykuł Łukasza Michalika jest ważnym głosem w dyskusji o perspektywach rozwoju technologii blockchain nad Wisłą. Autor ocenia znaczenie fluktuacji notowań walut cyfrowych dla inwestycji banków w technologię.

Sztuczna inteligencja przejmuje banki oraz Polska w sieci 5G. Czy toczymy cudzą wojnę?

Teksty, które ucieszą entuzjastów tematyki science fiction i teorii spiskowych

Bariery restrukturyzacyjne polskiej bankowości spółdzielczej na tle opinii spółdzielców i lokalnych środowisk

Materiał autorstwa Lecha Kurklińskiego i Marcina Idzika jest diagnozą sytuacji sektora polskich banków.

W marcowym numerze kreślimy także sylwetki wolontariuszy programu BAKCYL. Przedstawiamy przygody Tomasza Jagodzińskiego dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki z pierwszymi polskimi kartami płatniczymi używanymi za granicą oraz jego podróżnicze refleksje o różnicach pomiędzy naszym a globalnym sektorem finansowym.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

Miesięcznika Finansowego BANK

***

Pełne wydanie miesięcznika jest dostępne w wersji papierowej (za pośrednictwem takich firm, jak: Kolporter, Empik, Kiosk24, Ruch SA, GLM Gajewski, Garmond Press SA) oraz elektronicznej (przez aplikację „BANK Miesięcznik Finansowy”, portal aleBank.pl oraz e-Kiosk).

Prenumerata: www.alebank.pl/prenumerata

www.aleBank.pl/BANK

#MiesięcznikBANK

#NajbliżejBANKowości

 

KDZ
Projekt i wykonanie Mavtech Group