Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Aktualności


Seminarium Strategiczny Wywiad Rynkowy 2014 PDF Drukuj Email

Na tegoroczne Seminarium zapraszamy do Klubu Bankowca w Warszawie 20 marca 2014 r.

Więcej…
 
Forum Bankowe 2014 już w marcu! PDF Drukuj Email

Tegoroczne forum odbędzie się pod hasłem: „Banki w społecznej gospodarce rynkowej w świetle doświadczeń z ostatniego kryzysu i stanu rozwoju rynku finansowego”. Przedstawicieli środowiska bankowego zapraszamy 12 marca do hotelu Sheraton w Warszawie.

Więcej…
 
Raport InfoDług: BIG InfoMonitor: 35 proc. zaległości Polaków należy do Mazowsza i Śląska! PDF Drukuj Email

39,82 miliarda złotych, tyle wyniosły zaległe płatności Polaków na koniec 2013 roku. 35 proc. z tego pochodzi z Mazowsza i Śląska, gdzie zanotowano największy wzrost złych długów a średnie zadłużenie znacznie przewyższa przeciętną dla całego kraju. Pocieszający jest jednak fakt, że w czterech regionach zaległości maleją. Spada też liczba dłużników – wynika ze specjalnej regionalnej edycji Raportu InfoDług przygotowanego przez BIG InfoMonitor S.A.

Więcej…
 
Raport InfoDok: Utraciłeś kartę? Dzwoń pod jeden numer 828 828 828! PDF Drukuj Email

Jeden, wspólny numer do zastrzegania kart płatniczych działa. Klienci banków, którzy utracą swoją kartę mogą ją zablokować dzwoniąc pod 828 828 828. Numer działa przez całą dobę, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Uruchomienie linii to kolejny krok w rozbudowie systemu wymiany informacji. Bliźniaczy system, do zastrzegania dokumentów tożsamości, jest cały czas rozwijany. Dzięki niemu tylko w IV kwartale 2013 r. udaremniono próby wyłudzenia kredytów na 80 milionów złotych – wynika z najnowszej 16. Edycji raportu InfoDok.

Więcej…
 
Co w styczniowym numerze „Miesięcznika Finansowego BANK”? PDF Drukuj Email

W naszej stałe rubryce „Loża komentatorów” prezentujemy stanowiska ekspertów na pytanie zadane przez redakcję miesięcznika – kiedy rynek zmusi banki do współpracy z telekomami. Piszemy także o rozpoczynającej się w styczniu 2014 r. kadencji Rady ds. Nadzoru Jednolitego Mechanizmu Nadzorczego, którego głównym zadaniem jest przeprowadzenie przeglądu jakościowego aktywów banków, które znajdą się pod bezpośrednim nadzorem EBC od 4 listopada 2014 r.

Więcej…
 
Spotkanie Uczestników Systemów Wymiany Danych PDF Drukuj Email

W Klubie Bankowca, 6 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie Uczestników Systemów Wymiany Danych (SWD). Spotkanie miało charakter konsultacyjno-informacyjny. Motto tegorocznego spotkania to prawidłowa oraz zgodna z wymogami regulacji nadzorczych weryfikacja klienta oraz stałe monitorowanie portfela możliwe dzięki aktywnemu korzystaniu i regularnemu napełnianiu baz danych Związku Banków Polskich.

Więcej…
 
Ranking IT@BANK 2013 rozstrzygnięty PDF Drukuj Email

Doroczny, szósty już, ranking IT@BANK 2013 rozstrzygnięty. Redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK”, jego organizator, ogłosiła zwycięzców i nagrodziła laureatów.

Więcej…
 
Raport InfoDok: Rekordowo wysoka liczba zastrzeganych dokumentów złodzieje mieli najwyraźniej pracowite wakacje PDF Drukuj Email

Po trzecim kwartale 2013 r. wielkość Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE z dokumentami, które w powszechnym obrocie służą do potwierdzania tożsamości, wzrosła do 1,26 mln sztuk. W ostatnim kwartale odnotowano zatem wzrost bazy o 34 325 dokumentów – jest to najwyższy wzrost bazy od początku prowadzenia badań i publikacji raportu infoDOK, a dotychczasowy rekord pobity został o ponad 8%.

Więcej…
 
Raport InfoDług: Spada zaległe zadłużenie Polaków! PDF Drukuj Email

Spada łączne, zaległe zadłużenie Polaków. Na koniec września 2013 roku wyniosło 39,03 miliarda złotych. Zmniejszyła się również liczba dłużników, w porównaniu do końca czerwca tego roku o ponad 10 tysięcy osób. Na koniec września ponad 2,287 miliona osób nie regulowało swoich zobowiązań w terminie. Niestety zaległość największego dłużnika w Polsce ciągle rośnie, wynosi już ponad 108 milinów złotych – wynika z 25. edycji Raportu InfoDług, przygotowanego przez BIG InfoMonitor S.A.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


CPB25 film jubileuszowy
Projekt i wykonanie Mavtech Group