Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Aktualności


Raport InfoDok: Utraciłeś kartę? Dzwoń pod jeden numer 828 828 828! PDF Drukuj Email

Jeden, wspólny numer do zastrzegania kart płatniczych działa. Klienci banków, którzy utracą swoją kartę mogą ją zablokować dzwoniąc pod 828 828 828. Numer działa przez całą dobę, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Uruchomienie linii to kolejny krok w rozbudowie systemu wymiany informacji. Bliźniaczy system, do zastrzegania dokumentów tożsamości, jest cały czas rozwijany. Dzięki niemu tylko w IV kwartale 2013 r. udaremniono próby wyłudzenia kredytów na 80 milionów złotych – wynika z najnowszej 16. Edycji raportu InfoDok.

Więcej…
 
Co w styczniowym numerze „Miesięcznika Finansowego BANK”? PDF Drukuj Email

W naszej stałe rubryce „Loża komentatorów” prezentujemy stanowiska ekspertów na pytanie zadane przez redakcję miesięcznika – kiedy rynek zmusi banki do współpracy z telekomami. Piszemy także o rozpoczynającej się w styczniu 2014 r. kadencji Rady ds. Nadzoru Jednolitego Mechanizmu Nadzorczego, którego głównym zadaniem jest przeprowadzenie przeglądu jakościowego aktywów banków, które znajdą się pod bezpośrednim nadzorem EBC od 4 listopada 2014 r.

Więcej…
 
Spotkanie Uczestników Systemów Wymiany Danych PDF Drukuj Email

W Klubie Bankowca, 6 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie Uczestników Systemów Wymiany Danych (SWD). Spotkanie miało charakter konsultacyjno-informacyjny. Motto tegorocznego spotkania to prawidłowa oraz zgodna z wymogami regulacji nadzorczych weryfikacja klienta oraz stałe monitorowanie portfela możliwe dzięki aktywnemu korzystaniu i regularnemu napełnianiu baz danych Związku Banków Polskich.

Więcej…
 
Ranking IT@BANK 2013 rozstrzygnięty PDF Drukuj Email

Doroczny, szósty już, ranking IT@BANK 2013 rozstrzygnięty. Redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK”, jego organizator, ogłosiła zwycięzców i nagrodziła laureatów.

Więcej…
 
Raport InfoDok: Rekordowo wysoka liczba zastrzeganych dokumentów złodzieje mieli najwyraźniej pracowite wakacje PDF Drukuj Email

Po trzecim kwartale 2013 r. wielkość Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE z dokumentami, które w powszechnym obrocie służą do potwierdzania tożsamości, wzrosła do 1,26 mln sztuk. W ostatnim kwartale odnotowano zatem wzrost bazy o 34 325 dokumentów – jest to najwyższy wzrost bazy od początku prowadzenia badań i publikacji raportu infoDOK, a dotychczasowy rekord pobity został o ponad 8%.

Więcej…
 
Raport InfoDług: Spada zaległe zadłużenie Polaków! PDF Drukuj Email

Spada łączne, zaległe zadłużenie Polaków. Na koniec września 2013 roku wyniosło 39,03 miliarda złotych. Zmniejszyła się również liczba dłużników, w porównaniu do końca czerwca tego roku o ponad 10 tysięcy osób. Na koniec września ponad 2,287 miliona osób nie regulowało swoich zobowiązań w terminie. Niestety zaległość największego dłużnika w Polsce ciągle rośnie, wynosi już ponad 108 milinów złotych – wynika z 25. edycji Raportu InfoDług, przygotowanego przez BIG InfoMonitor S.A.

Więcej…
 
Już w sprzedaży! Leksykon jakiego jeszcze nie było PDF Drukuj Email

„Bankowość polska 1987–2012. Ludzie i ich dzieło” – to książka unikatowa. Zespół Wydawnictwa Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawcy czasopism poświęconych funkcjonowaniu rynku bankowego i finansowego, przygotował przekrojową publikację poświęconą różnym aspektom rozwoju polskiej bankowości.

Więcej…
 
Nie stać Cię na własne mieszkanie? Rząd pomoże PDF Drukuj Email

W Polsce nie wiele osób stać na spłacanie drogiego komercyjnego kredytu hipotecznego. Dla tych osób rząd szykuje pomoc.

Więcej…
 
Konferencja Katedr Finansów 2013 PDF Drukuj Email

Konferencja Katedr Finansów to coroczne spotkanie poświęcone zagadnieniom z dziedziny szeroko rozumianych finansów, dające możliwość wyrażenia opinii środowiska akademickiego w kwestiach istotnych dla Polski, Europy i świata.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


HB 2017
Projekt i wykonanie Mavtech Group