Portal cpb.pl używa cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Aktualności


Już w sprzedaży! Leksykon jakiego jeszcze nie było PDF Drukuj Email

„Bankowość polska 1987–2012. Ludzie i ich dzieło” – to książka unikatowa. Zespół Wydawnictwa Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawcy czasopism poświęconych funkcjonowaniu rynku bankowego i finansowego, przygotował przekrojową publikację poświęconą różnym aspektom rozwoju polskiej bankowości.

Więcej…
 
Nie stać Cię na własne mieszkanie? Rząd pomoże PDF Drukuj Email

W Polsce nie wiele osób stać na spłacanie drogiego komercyjnego kredytu hipotecznego. Dla tych osób rząd szykuje pomoc.

Więcej…
 
Konferencja Katedr Finansów 2013 PDF Drukuj Email

Konferencja Katedr Finansów to coroczne spotkanie poświęcone zagadnieniom z dziedziny szeroko rozumianych finansów, dające możliwość wyrażenia opinii środowiska akademickiego w kwestiach istotnych dla Polski, Europy i świata.

Więcej…
 
VI Forum Liderów Banków Spółdzielczych PDF Drukuj Email

W warszawskim Hotelu Gromada, po raz szósty rozpoczęło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Na największe, coroczne spotkanie przybyło ponad 400 prezesów oraz członków zarządów banków spółdzielczych, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, parlamentu, instytucji finansowych i infrastruktury bankowej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Forum jest „Model polskiej bankowości spółdzielczej w świetle zmian regulacji unijnych”.

Więcej…
 
Takie forum zdarza się raz w roku PDF Drukuj Email

Rozpoczęło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych – największe, doroczne spotkanie przedstawicieli sektora spółdzielczego w Polsce. W trakcie tegorocznej konferencji omówione zostaną najważniejsze kwestie tej gałęzi polskiej bankowości. Przybyło na nią kilkuset prezesów oraz członków zarządów banków spółdzielczych.

Więcej…
 
Raport AMRON-SARFiN: Długo oczekiwane ożywienie na rynku mieszkaniowym PDF Drukuj Email

Po najsłabszym od 2009 roku I kwartale bieżącego roku, na rynku finansowania nieruchomości mieszkaniowych w II kwartale 2013 r. obserwujemy oczekiwane ożywienie. Wzrosła zarówno liczba jak i wartość kredytów hipotecznych i to nie tylko względem pierwszych trzech miesięcy 2013 roku, ale również IV kwartału 2012 r. W II kwartale udzielono blisko o 6% kredytów hipotecznych więcej niż I kwartale o łącznej wartości wyższej o 14,25%. Na razie trudno wnioskować o trwałości wzrostów, niemniej wiele wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach dalszemu ożywieniu mogą sprzyjać niskie stopy procentowe i bardziej optymistyczne dane na temat koniunktury w gospodarce - takie wnioski płyną z najnowszej 16. edycji Raportu AMRON-SARFiN.

Więcej…
 
Raport InfoDOK: Dwa miliardy złotych w wyłudzonych kredytach nie padło łupem złodziei tożsamości. PDF Drukuj Email

Od 2008 roku udało się udaremnić przestępstwa o wartości 2 miliardów złotych, których próbowano dokonać przy pomocy fałszywych dokumentów. Przestępcy podjęli niemal 40 tysięcy prób. System Dokumenty Zastrzeżone jest coraz bardziej szczelny, w II kwartale br. uniemożliwił wyłudzenia na kwotę blisko 95 milionów złotych – wynika z 14. edycji kwartalnego raportu InfoDok, przygotowanego przez Związek Banków Polskich.

Więcej…
 
Raport InfoDług: Wolniej przyrasta zadłużenie Polaków! PDF Drukuj Email

Łączna kwota zaległych płatności na koniec czerwca 2013 roku wyniosła 39,85 miliarda złotych i w ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła o zaledwie 0,57 miliarda złotych, czyli 1,44% całości zadłużenia. Jest to jeden z najniższych przyrostów w sześcioletniej historii zestawienia o zadłużeniu. W tym samym czasie w całej Polsce przybyło ponad 40 tysięcy dłużników – wynika z 24. edycji Raportu InfoDług, publikowanego cyklicznie przez BIG InfoMonitor S.A.

Więcej…
 
Ranking „50 największych banków w Polsce” – rozstrzygnięty PDF Drukuj Email

Zwieńczeniem tegorocznej edycji „HORYZONTÓW BANKOWOŚCI” była uroczysta gala „Miesięcznika Finansowego BANK”. W jej trakcie wręczono nagrody dziennikarskie im. Mariana Krzaka. Rozstrzygnięto też 18 już ranking miesięcznika „50 największych banków w Polsce” i nagrodzono laureatów. Odbyła się także debata – „Bezpieczeństwo, a rozwój. Czy sektor bankowy ma szanse nadal być motorem polskiej gospodarki. Jakie są koszty regulacji?”.

Więcej…
 
Pełne treści HORYZONTY PDF Drukuj Email

Zakończyły się „HORYZONTY BANKOWOŚCI 2013” – jedno z największych dorocznych spotkań środowiska bankowego i finansowego. To druga z kolei taka uroczystość. Pierwsza miała miejsce w czerwcu 2012 roku, kiedy to swe 20-lecie świętowały Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz „Miesięcznik Finansowy BANK”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


CPB25 film jubileuszowy
Projekt i wykonanie Mavtech Group