Związek Banków Polskich i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na IX FORUM KORPORACYJNE:

FINANSOWANIE POLSKICH PRZEDSIęBIORCÓW W OKRESIE WYCHODZENIA ZE SPOWOLNIENIA GOSPODARCZEGO

Konferencja i warsztaty odbędą się:

17 listopada 2009 r. w Warszawie,

w Hotelu HILTON, przy ul. Grzybowskiej 63

Kluczowe Pytania na które postaramy się odpowiedzieć wraz z liderami instytucji finansowych oraz organizacji przedsiębiorców w trakcie tegorocznego Forum Korporacyjnego:

  1. Jakie plany/działania w czasie wychodzenia ze spowolnienia proponuje polski rząd na koniec br oraz na 2010r ? Jakie w szczególności zaplanowano (i kiedy implementacja) instrumenty wsparcia dla firm i dla rynku finansowego (np. banków)?
  2. Jak międzynarodowe instytucje finansowe (IFI: Bank Światowy i Europejski Bank Inwestycyjny) oceniają sytuację gospodarczą i finansowanie gospodarki realnej w Polsce i w regionie (obecnie i w nadchodzącym 2010r.)? Czy polska gospodarka ma szanse na wzrost konkurencyjności w bieżących i prognozowanych warunkach ? Jak IFI oceniają wpływ światowego kryzysu finansowego na sytuację sektora bankowego w Polsce?
  3. Czy polski przedsiębiorca „wchodzi” czy „wychodzi” z kryzysu? Jak oceniane są przez przedsiębiorców działania banków oraz rządu w okresie aktualnego spowolnienia? Jakie oczekiwania i bariery względem sektora bankowego definiują przedsiębiorcy ? Jak zapowiada się struktura i perspektywy popytowe wśród polskich firm?
  4. Jak, okiem niezależnych ekspertów, spowolnienie gospodarczego wpłynie na realne możliwości finansowania polskich przedsiębiorców w 2010 r?
  5. Czy na rynku finansowym odbudowano już zaufanie? W jakim zakresie i za jaką cenę ? Jakie perspektywy w nadchodzącym roku ? Czy rysują się zagrożenia i jak im zapobiec?
  6. Jak bankowcy oceniają realia i perspektywy finansowania działalności gospodarczej? Czy polskie banki są w stanie sfinansować aktualne i przyszłe (lata 2010-2013) potrzeby rozwojowe polskich przedsiębiorców ? Które banki są lepiej przygotowane na aktualne wyzwania- banki komercyjne czy banki spółdzielcze ? Jak bankowcy oceniają działania antykryzysowe instytucji publicznych mające wesprzeć aktywność polskich banków ? Czy banki nadal finansują projekty unijne mające stanowić remedium na kryzys ? Jakie ew. bariery i jakie propozycje zmian ?

  7. Jak inne niż banki środowiska finansowe oceniają aktualna sytuacje na rynku finansowym i swoje możliwości zaspokojenia potrzeb gospodarki realnej? Czy będą alternatywą lub uzupełnieniem dla oferty banków w okresie spowolnienia? W jakim zakresie? Jakie ew. bariery i propozycje zmian?
  8. Czy rozwój polskiego systemu poręczeniowo-gwarancyjnego zmierza we właściwym kierunku ? Jakiego systemu oczekuje nasz rynek finansowy ? Czy aktualne rozwiązania są spójne i zadowalające ? Czego w tym zakresie mogą oczekiwać polscy eksporterzy ? Jakie doświadczenia europejskie?
  9. Czy rola instrumentów oceny wiarygodności w obrocie gospodarczym rzeczywiście wzrasta i dlaczego ? Jak jest ich prawdziwa wartość ? Czy Polska jest w stanie zapewnić przedsiębiorcom właściwy dostęp do informacji gospodarczej ? Jakie doświadczenia europejskiej, /na przykładzie najstarszego i największego biura informacji –z Niemiec/ ? Czy Polska jest nadal wiarygodnym i zachęcającym inwestorów miejscem na Ziemi ? Jakie ew. bariery i jakie propozycje zmian?

Więcej informacji