Do kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego dołączają kolejne uczelnie i instytucje. Od dziś są z nami: Akademia Leona Koźmińskiego i Krajowa Izba Rozliczeniowa.
Inicjatywa Związku Banku Polskich oraz jego partnerów, Biura Informacji Kredytowej oraz spółki InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej, mająca na celu nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi na rzecz poszerzania wiedzy i zwiększania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, nabiera coraz większego rozmachu.
.
W dniu 1 grudnia br podpisane zostało w Warszawie porozumienie o współpracy z kolejną uczelnią, Akademią Leona Koźmińskiego, przodującą w rankingach niepubliczną uczelnią ekonomiczną, znaną także z nowatorskich inicjatyw i wdrażania nowoczesnych standardów nauczania.
Rozszerzyło się też dotychczasowe grono partnerów, do którego dołączyła Krajowa Izba Rozliczeniowa, jedna z największych w Europie bankowych izb rozliczeniowych oraz dostawca innowacyjnych, bezpiecznych rozwiązań z dziedziny wymiany informacji elektronicznej, zarówno dla banków jak i przedsiębiorstw.
Zgodnie z porozumieniem problematyka wykorzystania informacji gospodarczych oraz elektronicznych systemów płatności i rozliczeń bezgotówkowych w nowoczesnym biznesie ma być włączana do programów nauczania na studiach podyplomowych.
Strony porozumienia zakładają, że współpraca przyczyni się do unowocześnienia zarządzania przedsiębiorstwami i zwiększy przepływ informacji z nauki do praktyki gospodarczej oraz wykorzystywanie przez przedsiębiorców informacji gospodarczych do ograniczania ryzyka. Przyniesie również wymierne korzyści przedsiębiorcom w wyniku lepszego poznania rzetelności płatniczej kontrahentów i stałego monitoringu spłat zobowiązań przez dłużników, zwiększy możliwości unikania transakcji z nierzetelnymi płatnikami oraz wpłynie na wzrost efektywności i wyniki finansowe przedsiębiorstw. Współpraca ma także na celu upowszechnienie elektronicznego obrotu gospodarczego, zwiększenie wykorzystywania nowoczesnych, elektronicznych systemów płatności i rozliczeń oraz bezpieczeństwa i szybkości płatności bezgotówkowych.
Dla ułatwienia procesu edukacji ma być opracowany wspólnie przez uczelnie i partnerów skrypt dla studentów.
Zakłada się, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy zostanie podpisane porozumienie z kilkudziesięcioma uczelniami w Polsce.