18 czerwca 2013 r. w hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora bankowego: „Horyzonty Bankowości” to doroczne, multikonferencyjne przedsięwzięcie, gdzie w jednym miejscu i czasie organizowane są konferencje, spotkania i debaty z udziałem prezesów, członków zarządów i dyrektorów banków oraz środowisk akademickich i samorządowych oraz przedstawicieli firm z sektora okołobankowego:

  • Konferencje i debaty:
  • o VIII Kongres Gospodarki Elektronicznej 2013

    o Konferencja Płatności Mobilne i Social Media w Bankowości 2013: Trendy i perspektywy

    o Debata „Euro i współczesny ład walutowy”

    o Spotkanie koordynatorów Projektu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”

  • Gala Główna:
  • o wręczenie Nagród Dziennikarskich im. Mariana Krzaka (ZBP)

    o wyniki Rankingu „50 największych banków w Polsce 2013” Miesięcznika Finansowego „BANK”

    o debata „Bezpieczeństwo, a rozwój. Czy sektor bankowy ma szanse nadal być motorem polskiej gospodarki. Jakie są koszty regulacji?”

    o prezentacja wyjątkowej publikacji: „Bankowość polska 1987-2012: Ludzie i ich dzieło”

Gala Miesięcznika Finansowego „BANK” – Ranking „50 największych banków w Polsce 2013”

Podczas popołudniowej gali zostaną przedstawione wyniki Rankingu „50 największych banków w Polsce 2013”. Jak co roku nagrody w postaci statuetek osobiście odbierają prezesi i członkowie zarządów wyróżnionych banków.

O pozycji banków w poszczególnych kategoriach decydują twarde dane, opracowane przez ekspertów współpracujących z redakcją. Od lat ranking „Miesięcznika Finansowego BANK” uważany jest za najbardziej obiektywny i miarodajny. To jeden z najbardziej prestiżowych i najczęściej cytowanych corocznych rankingów banków w Polsce.

Tradycyjnie, w ramach tego wydarzenia, na łamach miesięcznika, opublikowany zostanie także obszerny raport „Banki polskie 2012”, przygotowany przez ekspertów Związku Banków Polskich.

Nagroda Dziennikarska im. Mariana Krzaka

Podczas Gali „HORYZONTÓW BANKOWOŚCI 2013” odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w XVII edycji Nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka. Nagroda ma na celu wspieranie i wyróżnianie dziennikarzy i redakcji wszelkich mediów zajmujących się tematyką finansowo-bankową, szerzących wiedzę ekonomiczną, przekazujących informację rzetelną w sposób przejrzysty i zrozumiały.

VIII Kongres Gospodarki Elektronicznej 2013

Kongres pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. To spotkanie przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, środowiska finansowego, naukowego oraz wielu organizacji gospodarczych, stowarzyszeń naukowo-technicznych i firm oddziaływających na budowę i rozwój nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce.

Mottem tegorocznego Kongresu będzie myśl, zawarta w podsumowaniu opracowania pt. „Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050”: „W wielu dziedzinach można podejmować działania, które w procesie przemian stanowią swoistą drogę na skróty. Przykładem takiego obszaru może być cyfryzacja, gdzie dzięki współpracy państwa i biznesu Polska może bardzo szybko zlikwidować dystans dzielący ją od najbardziej rozwiniętych gospodarek Europy.” Prof. Witold M. Orłowski.

Tematyka:

  1. Paradoks Zenona z Elei o Achillesie i żółwiu – czy kiedykolwiek dogonimy Europę?
  2. Równowaga między prawami konsumenta, a interesem przedsiębiorców
  3. Wielka Koalicja dla cyfrowych miejsc pracy

Konferencja Płatności Mobilne i Social Media w Bankowości 2013: Trendy i perspektywy

Wydarzenie dla menedżerów i specjalistów działów IT i bezpieczeństwa oraz działów marketingu i public relations, oraz sprzedaży i obsługi klienta. Świat stał się mobilny. Nowatorskie technologie docierają do każdej sfery życia. W trakcie konferencji poruszymy m.in. tematy: sposoby wykorzystania płatności mobilnych na świecie, płatności mobilne w Polsce, wzrost znaczenia technologii mobilnych i m-płatności, metody i usługi zabezpieczające realizację płatności przed nadużyciami, dynamiczny rozwój usług typu „przelew na numer telefonu”, M-płatności z wykorzystaniem jednorazowych kodów oraz M-płatności oparte na technologii NFC.

Spotkanie ma zaprezentować także wartość oraz możliwości wykorzystania social media w działalności marketingowej i handlowej banków oraz innych instytucji. Chcemy pokazać, jak nowoczesne technologie i narzędzia informatyczne oraz telekomunikacyjne stosowane są w dziedzinie social media. To spojrzenie na istniejące rozwiązania oraz próba prognozy przyszłości tego rodzaju instrumentów komunikacji.

Debaty: „Bezpieczeństwo, a rozwój” oraz „Euro i współczesny ład walutowy”

W debacie, która będzie elementem głównej gali wieczoru, dyskutować będą prezesi największych banków w Polsce oraz przedstawiciele instytucji nadzorczych i Związku Banków Polskich:

  1. Debata Czy wobec kosztów regulacji sektor bankowy ma szanse nadal być motorem polskiej gospodarki?
  2. Jakie konsekwencje ma nastawienie Brukseli do ograniczenia roli sektora bankowego w całej unijnej gospodarce?

Uczestnikami spotkania będą:

  1. Małgorzata Zalewska – Wiceprezes Zarządu, Narodowy Bank Polski
  2. Piotr Cyburt – Prezes Zarządu, BRE Baank Hipoteczny SA
  3. Zbigniew Jagiełło – Prezes Zarządu, PKO Bank Polski SA
  4. Piotr Juda – Prezes Zarządu, Toyota Bank Polska SA
  5. Krzysztof Kalicki – Prezes Zarządu, Deutsche Bank Polska SA
  6. Mateusz Morawiecki – Prezes Zarządu, Bank Zachodni WBK SA
  7. Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes, Związek Banków Polskich

Debatę poprowadzi:

Stanisław Brzeg-Wieluński – Redaktor naczelny MF BANK

Druga debata, poświęcona będzie tematyce Euro w kontekście światowym. W spotkaniu swój udział potwierdzili:

  1. dr Maria Duniun-Wąsowicz – publicystka MF BANK: Prowadzenie
  2. prof. Katarzyna Żukrowska – Katedra Bezpieczeństwa Szkoły Głównej Handlowej:
    „Multilateralizm w systemie fiat: stabilność vs. era destabilizacji”
  3. prof. Julian Auleytner – Rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej: „Europa, a rywalizacja USA–Chiny: aspekt społeczny”
  4. prof. Edward Haliżak – Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego: „Trilateralizm we współczesnym systemie walutowym: USA–UE–Chiny”
  5. prof. Krzysztof Jasiecki – Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk: „Euro jako druga waluta światowa, a rola Niemiec w UE”

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.aleBank.pl/HoryzontyBankowosci